فناوری

نقد و بررسی هوآوی FreeBuds 3

نقد و بررسی هوآوی FreeBuds 3

واقعیت این است که AirPods اپل به لطف طراحی راحت و جذاب و قابلیت شارژ بسیار راحت، حکمران بازار هدفون های بی سیم است. مسلماً این موضوع پنهان نیست اما با وجود سازگاری با دستگاه‌های اندرویدی، اپل آنها را با توجه به سازگاری آیفون طراحی کرده است و توجه اصلی خود را روی کاربران گوشی‌های اپل گذاشته است. شرکت های رقیب از جمله شیائومی و سامسونگ سعی کرده اند با معرفی گزینه های متمرکز اندرویدی با طرح های درون گوش، موفقیت اپل را این بار در زمینه دستگاه‌های اندرویدی تکرار کنند و ضمن جلوگیری از هرگونه کپی برداری، از بروز هرگونه مقایسه‌ای نیز جلوگیری کنند. اما برخلاف سامسونگ و شیائومی برای هوآوی هیچگونه اهمیتی ندارد که با Airpods اپل مقایسه شود. هوآوی اذعان می کند که جدیدترین محصول آن‌ها یعنی Huawei FreeBuds 3 به عنوان رقیب مستقیم در مقابل AirPods اپل (غیر از Airpods Pro) قرار گرفته است و به نظر می رسد، نتایج قابل توجه و بسیار چشمگیر است. اما تا چه حدی هوآوی توانسته در انجام این کار موفق باشد؟ همراه ما باشید تا با نقد و بررسی هوآوی FreeBuds 3 به جواب این سوال برسیم.

طراحی

هدفون‌های بی سیم نسل سوم هواوی FreeBuds 3 نام دارد که بر روی زبان طراحی‌ای که برای اولین بار در FreeBuds 2 Pro استفاده شد ساخته شده است. هوآوی این سبک مناسب را حفظ کرده اما ساقه هر دو  FreeBuds 3 اکنون باریک تر است. هوآوی شکل هر گوش را نیز برای بهبود راحتی کمی تغییر داده است و طول آنها را کمی کشیده‌تر و یک منحنی ظریف را به آن‌ها نیز اضافه کرده است که باعث می شود مناسب تر باشند. به همین دلیل FreeBuds 3 به طور کلی در طولانی مدت نسبت به AirPods اپل حس بهتری را به کاربر القا می کند. اطمینان به این موضوع که هواوی FreeBuds 3 از گوش شما نمی افتد، یکی دیگر از مزایای این تغییرات طراحی است. بر اساس تجربه شخصی، هرگز با AirPods اپل مشکلی نداشته‌ام ، اما با FreeBuds 3 هوآوی احساس امنیت بیشتری می کنم، به خصوص در هنگام ورزش کردن. حالا که صحبت درباره ورزش کردن شد لازم به ذکر است که شما با FreeBuds 3 نیازی نیست نگران عرق کردن و یا باران باشید چرا که هوآوی با گواهی IPX4 جای نگرانی از بابت این موضوع باقی نگذاشته است.

کیفیت صدا

تجربه صوتی هوآوی FreeBuds 3 مناسب و معقول است اما مطمئناً چیز بیشتری از AirPods اپل برای ارائه کردن ندارد. هواوی FreeBuds 3 را همه جانبه طراحی کرده است و هنگام گوش دادن به موسیقی یا هر رسانه دیگری این موضوع کاملاً آشکار است. اما اگر به دنبال کیفیت صدای ممتاز و سطح بالا باشید، گزینه‌های بهتری نیز وجود دارد، اما به صورت کلی FreeBuds 3 کاملاً از پس مقایسه با Airpods های اپل بر می آیند و دارای صدای باس تقریباً بیشتر و به طور کلی صدای غنی تر است. اگرچه همه این پیشرفت ها در پس یک قیمت مقرون به صرفه است. در انتهای نقد و بررسی هوآوی FreeBuds 3 این دستگاه را نسخه ارزان قیمت AirPods دانست که برای دستگاه‌های اندرویدی طراحی شده است.

نقد و بررسی هوآوی FreeBuds 3

نقد و بررسی هوآوی FreeBuds 3

منبع:phonearena

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.