فناوری

گلکسی A82 احتمالا با دوربین چرخشی درحال ساخت است

شایعه‌ای جدید از ساخت گوشی گلکسی A82 خبر می‌دهد. این گوشی شاید همچون گلکسی A80 به دوربینی با مکانیسم چرخشی مجهز شود.

گلکسی A80 را به‌خاطر می‌آورید؟ این گوشی مجهز به دوربینی بود که در حالت عادی در نقش دوربین اصلی ظاهر می‌شد، اما وقتی می‌خواستید سلفی بگیرید بالا می‌آمد و به‌سمت جلو می‌چرخید. این سبک طراحی باعث شده بود گلکسی A80 سامسونگ دارای پنل جلویی یکپارچه باشد و در بالای نمایشگر آن بریدگی یا حفره مشاهده نشود.

سامسونگ مدل جدید گلکسی A80 را با این نوع طراحی همراه نکرد؛ زیرا دستگاهی که در ابتدا گلکسی A81 نام داشت، درنهایت توسط سامسونگ با نام گلکسی نوت ۱۰ لایت معرفی شد. براساس گزارش خبرگزاری GSMArena، شایعه‌ای جدید می‌گوید سامسونگ کار روی گوشی جدیدی را آغاز کرده است که احتمالا گلکسی ای ۸۲ (Samsung Galaxy A82) نام دارد و از شماره‌مدل SM-A826B بهره می‌برد. در حال حاضر هیچ تضمینی وجود ندارد که گلکسی A82 دارای دوربین چرخشی باشد. فعلا فقط می‌دانیم گلکسی A82 از شبکه‌ی 5G پشتیبانی می‌کند؛ اتفاقی که اصلا دور از انتظار و تعجب‌برانگیز نیست.

در حال حاضر این زبان طراحی روی گوشی‌های سری ذن فون ایسوس به‌چشم می‌خورد و تا زمانی‌که فناوری دوربین در زیر نمایشگر به بلوغ کافی نرسد، قطعا استفاده از مکانیسم چرخشی دوربین یکی از بهترین راه‌ها برای دستیابی به بیشترین نسبت نمایشگر به بدنه در گوشی‌های هوشمند محسوب می‌شود. استفاده از دوربین اصلی برای ثبت سلفی باعث می‌شود تصاویر سلفی کیفیت بسیار خوبی داشته باشند. با همه‌ی این‌ها شاید سامسونگ بخواهد گوشی 5G جدید را که فعلا هیچ اطلاعاتی از آن نمی‌دانیم با نام گلکسی نوت ۲۰ لایت عرضه کند. 

اینکه گوشی جدید سامسونگ درنهایت با چه نامی عرضه می‌شود فعلا اهمیت ندارد؛ نکته‌ی مهم این است که گوشی موردبحث مراحل اولیه‌ی تولید را می‌گذارند و تا زمان عرضه‌اش به بازار فاصله‌ی نسبتا زیادی داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.