فناوری

نوکیا 5.4 و 9.3 PureView 5G تا سال 2021 رااهی بازار خواهند شد

Nokia 5.4

بر اساس شایعات، نوکیا 5.4 به صفحه‌نمایش ۶٫۴ اینچی مجهز خواهد بود و در رنگ‌های آبی و بنفش راهی بازار خواهد ‌شد.

 

HDM Global گوشی نوکیا 5.3 را اسفندماه گذشته معرفی کرده و حالا قصد دارد گوشی نوکیا  5.4 را معرفی کند.

بر اساس شایعات، این گوشی تغییراتی در مقایسه با مدل قبلی دارد و یکی از این تغییرات مربوط به دوربین سلفی می‌شود؛ دوربین سلفی گوشی نوکیا 5.3 به‌صورت ناچ قطره‌ای طراحی شده بود و دوربین سلفی نوکیا 5.4 به‌صورت حفره‌ای خواهد بود. همچنین مشخص شده است که ابعاد صفحه‌نمایش نوکیا 5.4 نزدیک به ۶٫۴ اینچ خواهد بود. این گوشی تراشه‌ای بهتری در مقایسه با مدل قبلی خواهد داشت؛ اما هنوز مدل آن مشخص نشده است.

در ادامه مشخصات فاش‌شده از نوکیا 5.4 به مدل‌های مختلف این گوشی اشاره شده است. نوکیا 5.4 در دو مدل راهی بازار می‌شود؛ یک مدل ۴ گیگابایت رم و ۶۴ گیگابایت حافظه داخلی دارد و مدل دیگر با ۴ گیگابایت رم و ۱۲۸ گیگابایت حافظه راهی بازار می‌شود. همچنین مشخص شده است این گوشی هوشمند در رنگ‌های آبی و بنفش راهی بازار می‌شود؛ اما پس از عرضه، مدل‌های دیگر آن با رنگ‌های مختلف عرضه می‌شوند.

انتظار می‌رود نوکیا 5.4 درکنار نوکیا 7.3 مدل 5G در اواخر سال ۲۰۲۰ معرفی شود.

 

9.3 PureView 5G

 

سال گذشته HMD گلوبال پرچم‌دار خود را با نام نوکیا ۹ پیور ویو روانه بازار کرد و انتظار می‌رفت در سال ۲۰۲۰ شاهد جانشین آن باشیم؛ اما چنین اتفاقی رخ نداد. درواقع شایعات موجود در فضای مجازی نشان می‌دهند که پرچم‌دار جدید HMD گلوبال به ‌نام نوکیا ۹.۳ پیور ویو تا انتهای سال ۲۰۲۰ به بازار عرضه نمی‌شود و عرضه آن به سال ۲۰۲۱ موکول شده است.

شرکت HMD گلوبال چندین بار رونمایی و عرضه نوکیا ۹.۳ پیور ویو را به‌صورت غیررسمی به تأخیر انداخته است که دلیل آن، خلل‌های ناشی از گسترش کرونا و درنتیجه تأثیر مستقیم روی تولید انبوه پرچم‌دار جدید برند نوکیا حدس زده می‌شود.

رصورتی‌که علاقه‌مند به داشتن جدیدترین پرچم‌دار شرکت HMD گلوبال هستید کمی بیشتر باید صبر کنید. در گزارش به تاریخ دقیق عرضه نوکیا ۹.۳ پیور ویو اشاره‌ای نمی‌شود و تنها ذکرشده است که پرچم‌دار جدید برند نوکیا در تاریخی نامعلوم در نیمه اول سال ۲۰۲۱ معرفی و سپس راهی بازارهای مختلف جهان خواهد شد.

تأخیر در عرضه نوکیا ۹.۳ پیور ویو طبیعتا به‌ معنی برخورداری آن از سخت‌افزار به‌روزتری خواهد بود و حتی گفته می‌شود شرکت سازنده در نظر دارد از تراشه اسنپدراگون ۸۷۵ استفاده کند؛ تراشه‌ای که بر اساس لیتوگرافی ۵ نانومتری ساخته خواهد شد و توان محاسباتی قابل توجهی دراختیار کاربران قرار می‌دهد. علاوه بر آن، عقب افتادن تاریخ عرضه نوکیا ۹.۳ پیور ویو شرکت HMD گلوبال را مجبور به اتخاذ چنین تصمیمی کرده است. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.