فناوری

مدل‌های 5G گلکسی نوت ۲۰ و گلکسی زد فلیپ در رنگ‌های جدید عرضه می‌شوند

سامسونگ مدل 5G گلکسی نوت ۲۰ را در رنگ قرمز و مدل 5G گلکسی زد فلیپ را در رنگ سفید در بازار ایالات به فروش می‌رساند.

سامسونگ مدل‌های 5G گلکسی نوت ۲۰ و گلکسی زد فلیپ را در رنگ‌های جدید راهی بازار ایالات متحده کرده است. بر اساس اطلاعات منتشرشده، گلکسی نوت ۲۰ مدل 5G در رنگ قرمز و گلکسی زد فلیپ 5G در رنگ سفید عرضه شده‌اند. سامسونگ اعلام کرده است که این مدل‌ها به‌صورت محدود ارائه می‌شوند و از نظر سخت‌افزار و ویژگی‌های دیگر هیچ تفاوتی با مدل‌های قبلی ندارند.

بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که گلکسی نوت ۲۰ مدل 5G در رنگ‌های مسی، سبز و خاکستری و گلکسی زد فلیپ در رنگ‌های مسی و خاکستری راهی بازار شدند. البته گلکسی نوت ۲۰ اولترا دو رنگ سفید و مشکی هم دارد و مدل 4G گلکسی زد فلیپ در رنگ‌های مشکی، بنفش و طلایی راهی بازار شده است.

سامسونگ در حالی رنگ‌های جدیدی برای گلکسی نوت ۲۰ عرضه می‌کند که شایعات به خاتمه یافتن سری نوت شاره می‌کنند. بر اساس این شایعات، سامسونگ قرار است ویژگی‌های سری گلکسی نوت مانند قلم را به گلکسی اس ۲۰ اولترا اضافه کند.

لکسی زد فولد ۲، با بهبودهای چشمگیر درمقایسه‌با گلکسی فولد، به‌‌معنای واقعی کلمه، یک محصول نسل‌دومی است؛ اما آیا اکنون قیمت ۲۰۰۰ دلاری‌اش را توجیه می‌کند؟

 

از سال‌ها قبل و زمانی‌که نخستین گوشی‌های هوشمند با نمایشگرهای کوچکشان معرفی شدند، همیشه صحبت از گوشی‌هایی با نمایشگرهای تاشدنی مطرح بود. تا یکی‌دو سال پیش، چنین نمایشگرهایی فقط در فیلم‌های علمی‌تخیلی به تصویر کشیده می‌شد؛ البته هرازگاهی هم در نمایشگاه‌های فناوری مثل CES، نمونه‌هایی از نمایشگرهای تاشدنی یا خم‌شدنی به نمایش درمی‌آمد. تا اینکه دو سال پیش و اواسط پاییز ۱۳۹۷، استارتاپ چینی Royole اولین گوشی تاشدنی جهان را معرفی کرد که برای همه قابل‌خرید بود. همان زمان، سامسونگ اعلام کرد که روی پروژه تولید گوشی تاشدنی کار می‌کند و چند ماه بعد نیز در کنگره‌ی جهانی موبایل ۲۰۱۹ از گوشی تاشدنی «گلکسی فولد» پرده‌برداری برداشت.

گلکسی فولد شروع خیلی ضعیفی داشت؛ اکثر مدل‌هایی که پیش از عرضه جهانی دراختیار رسانه‌ها قرار گرفت، در کمتر از چند ساعت دچار مشکلات جدی شد و سامسونگ هم به‌ناچار عرضه‌ی این گوشی را چند ماه عقب انداخت. چند ماه پس از آغاز فروش نسخه‌ی اصلاح‌شده‌ی گلکسی فولد، سامسونگ دومین گوشی تاشدنی خود را با طرحی متفاوتی و نام گلکسی زد فلیپ معرفی کرد. زد فلیپ مشکلات به‌مراتب کمتری درمقایسه‌با زد فولد داشت؛ ولی همان‌طورکه در بررسی گلکسی زد فلیپ هم گفتیم، این گوشی آن‌قدری جذاب نیست که بتواند قیمت عجیبش را توجیه کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.