فناوری

سیستم مغناطیسی بندهای اپل واچ ، دردسر جدید کاربران ساعت هوشمند اپل

اپل واچ سری ۵ به قطب نمای داخلی مجهز است، اما ظاهرا سیستم مغناطیسی بندهای اپل واچ باعث ایجاد اختلال در عملکرد قطب نمای این محصول می شود.

همان طور که می دانید، در کنفرانس نوزدهم سپتامبر، سری ۵ اپل واچ به دنیای تکنولوژی معرفی شد. این محصول به قطب نمای داخلی مجهز است که به کمک آن می توانید بدون نیاز به آیفون، به راحتی به مسیریابی پرداخته و جهت های مختلف را تشخیص دهید.

سیستم مغناطیسی بندهای اپل واچ که باعث ایجاد حالت آهنربایی می شود، باعث ایجاد اختلال در عملکرد قطب نما شده و تا حدودی آن را از کار می اندازد. لذا اگر قصد خرید سری پنجم اپل واچ را در سر می پرورانید، باید هنگام خرید بند برای این گجت، حداکثر دقت لازم را به عمل آورید.

وب سایت اپل در بیان ویژگی های اپل واچ سری ۵ به این موضوع اشاره کرده است که قطب نمای داخل این محصول، دقیقا مانند نمونه های قدیمی کار می کند. این بدان معناست که سیستم مغناطیسی بندهای اپل واچ می تواند روی آنها تأثیر گذاشته و عملکرد این قابلیت را مختلف کند.

متن توضیحات اپل در این مورد به شرح زیر است:

سیستم مغناطیسی بندهای اپل واچ روی عملکرد قطب نمای اپل واچ سری ۵ تأثر گذار است. به این معنی که اگر قصد خرید بند های Milanese Loop ،Leather Loop یا Modern Buckle را دارید، در نظر داشته باشید که آهنربای استفاده شده در این مدل ها، عملکرد قطب نمای اپل واچ سری ۵ را با اختلال روبرو می کند.

همان طور که بالاتر اشاره شده، این موضوع به اپل واچ مربوط نشده و نمی توان از آن ایراد گرفت. چرا که میدان مغناطیسی روی عملکرد قطب نما تأثیر گذار خواهد بود. پس اگر تصمیم دارید تا از بندهای گران قیمت ساعت هوشمند اپل استفاده کنید،‌این موضوع را در نظر داشته باشید که در سیستم تشخیص قطب نما اختلال ایجاد خواهند کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.