فناوری

بررسی موتورولا ریزر 2020 با قابلیت تا شوندگی

موتورولا با عرضه دومین نسل از گوشی تاشدنی ریزر می‌خواهد با برانگیختن حس نوستالژی کاربران، قیمت نجومی این گوشی را توجیه کند.

تقریبا ۱۵ سال پیش و زمانی‌که کاربرد گوشی‌های موبایل به برقراری تماس و ارسال پیام کوتاه محدود می‌شد، گوشی‌های تاشوی «ریزر» موتورولا جزو پرطرفدارترین گوشی‌های بازار محسوب می‌شدند. طراحی فوق‌العاده جذاب این گوشی‌ها به شکلی بود که برای پاسخ به تماس، کافی بود آن را با انگشت شستان باز و برای پایان‌دادن مکالمه ببندید. محبوبیت ریزر به‌قدری بود که حتی پایش به فیلم‌های سینمایی هالیوودی نیز باز شد. کم‌کم گوشی‌های ریزر به بخشی از سبک زندگی مردم تبدیل شدند؛ درست‌مثل فندک‌های زیپو که خیلی‌ها با اینکه سیگاری نیستند، صرفا برای صدای جذاب باز و بسته کردنش می‌خریدند.

اولین مدل ریزر که سال ۲۰۰۴ میلادی معرفی شد، توانست به فروش ۱۳۰ میلیون دستگاه برسد که هنوز هم در بین همه گوشی‌های تاشو، رکوردی دست‌نیافتنی به‌حساب می‌آید. در سال‌های بعد، مدل‌های جدیدی از ریزر با پسوند‌های مختلفی وارد بازار شدند تا اینکه در سال ۲۰۰۷، مدل Razr2 به‌عنوان آخرین گوشی تاشوی سری ریزر عرضه شد؛ چراکه با تولد سیستم عامل اندروید، موتورولا طراحی تاشو را کنار گذاشت و مثل شرکت‌های دیگر به طراحی ساده برای سری ریزر روی آورد

فروش ضعیف و ناتوانی در رقابت با برندهای پرفروش جهان مثل اپل، سامسونگ و شیائومی، موتورولا را وادار کرد که به سمت تولید گوشی‌های متفاوتی برود و چه ایده‌ای بهتر از زنده‌کردن پرفروش‌ترین گوشی تاریخ شرکت؟! در شرایطی که گوشی‌هایی با نمایشگر تاشدنی موضوع داغ دنیای فناوری بودند، موتورولا با تلفیق ایده‌ی نمایشگر تاشدنی و طراحی نسل اول ریزر یعنی V3، گوشی اندرویدی جدیدش را معرفی کرد. این گوشی که «موتورولا ریزر» (بدون هیچ پسوندی) نام داشت، اواخر سال ۲۰۱۹ میلادی معرفی و چند ماه بعد وارد بازار شد؛ البته فروش آن به بازار آمریکا و اپراتورهای خاصی محدود بود.

مثل تمام گوشی‌هایی که به نمایشگرهای تاشدنی مجهز شده‌اند، ریزر 2019 هم مشکلات زیادی داشت و همین موضوع موتورولا را مجبور کرد که در کمتر از چند ماه و در آخرین روزهای تابستان سال جاری، نسل جدید این گوشی را با نام موتورولا ریزر 2020 معرفی و وارد بازار کند؛ البته در برخی از کشورها دستگاه جدید با نام موتورولا ریزر 5G شناخته می‌شود. برخلاف مدل سال گذشته که فقط مخصوص اپراتورهای آمریکا بود، ریزر 2020 به‌صورت جهانی عرضه شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.