فناوری

اپل بخش بزرگی از کسب و کار مودم تلفن های هوشمند اینتل را خریداری کرد

اپل کسب و کار مودم تلفن‌های هوشمند اینتل را خرید — اپل در روز پنج شنبه اعلام کرد که قراردادی را برای به‌دست آوردن بخش بزرگی کسب‌وکار مودم گوشی‌های هوشمند اینتل به امضا رسانده‌است. ارزش این معامله ۱ میلیارد دلار است و انتظار می‌رود در ربع چهارم سال جاری، نهایی شود. در این خرید، ۲۲۰۰ نفر از کارکنان اینتل به اپل ملحق می‌شوند، حق امتیازهاو دیگر IP، تجهیزات و…. هم به اپل خواهند پیوست.

اپل کسب و کار مودم تلفن های هوشمند اینتل را خرید

این اظهارات مدیرعامل اینتل در مورد این معامله است:

مدیر اینتل باب سوان گفت: ” این قرارداد ما را قادر می‌سازد تا بر رویتوسعه فن‌آوری برای شبکه ۵G تمرکز کنیم در حالی که مالکیت معنوی مهم وفن‌آوری مدرن را که تیم ما ایجاد کرده‌است، حفظ کنیم” “ما مدت هاست ک به اپل احترام می گذاریم و ما اطمینان داریم که محیط مناسب این تیم با استعداد را فراهم می کنند و این دارایی های مهم ، رو به جلو حرکت خواهند کرد. ما منتظریم تا تلاش این بخش ، بر  ۵G متمرکز شود که در آنجا با نیازهای پایه مشتری جهانی ما، از جملهاپراتورهای شبکه، تولید کنندگان تجهیزات ارتباطی  و ارائه دهندگان  خدمات ابری هماهنگ می‌شود. ”

صحبت های مدیر ارشد تکنولوژی سخت‌افزاری اپل

جانی سروجی، معاون ارشد اپل، مدیر فن آوری سخت افزار اپل هم گفت: “ما سال‌هابا اینتل کار کرده‌ایم و می‌دانیم که این  تیم اشتیاق اپل برای  طراحی  فن‌آوری  را داردکه بهترین  تجارب را برای کاربران ما به ارمغان می‌آورد.” “اپل  هیجان‌زده است که این همه مهندس عالی به گروه  تکنولوژی‌های تلفن همراهش ملحق می‌شوند، و می‌داند که در محیط خلاق و پویا اپل ، پیشرفت خواهند کرد. آنها، همراه با کسب قابل توجهی از IP های نوآورانه ما، به توسعه محصولات ما در آینده کمک می کنند و به اپل اجازه می دهند که بیش از پیش به جلو حرکت کند. ”

 

توسعه این چیپ ها توسط خود اپل ، مزایایی را هم برایش فراهم می کند؛ این شرکت حالا می تواند که تکنولوژی های مودم را با سرعت مورد نظر خود توسعه دهد و آنها را به نحو بهتری با محصولاتش هماهنگ کند. اپل همچنین می تواند قابلیت های تازه ای را برای این چیپ ها تعریف کند تا محصولاتش را از سایر رقبا متمایز کند.درست است که در تست های واقعی تکنولوژی مودم اینتل همواره یک گام عقب تر از کوالکام بوده است اما می توان امیدوار بود که اپل با تکیه بر تخصص و تکنولوژی های خود این اختلاف در مودم های اینتل و کوالکام را از بین ببرد و حتی از آن پیشی بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.