فناوری

انتظار می رود اپل SiriOS را برای توسعه دهندگان منتشر می کند

احتمال عرضه SiriOS در WWDC 2020 — اپل ، مدت طولانی ای است که سعی می کند سیستم عامل اختصاصی ای را برای دستگاه های مختلف خود عرضه کند، اما تا کنون، سیری تنها بخشی از دستگاه ها و نرم افزارهایی است که در آن اجرا می شود. طبق یک گزارش از Mangrove Capital Partners، این امر باید تغییر کند.فعلا جزییات زیادی در رابطه با این موضوع در دسترس نیست، این گزارش می گوید که “انجمن صدا” معتقد است که این اتفاق می تواند درسال آینده رخ دهد.

احتمال عرضه SiriOS در WWDC 2020

این گزارش با تیتر “فناوری صدا ۲۰۱۹″ معتقد است که طی ده سال آینده تغییر قابل توجهی در دنیای رایانه های مبتنی بر صدا ایجاد خواهد شد. این چیزی است که زمانی پیش‌بینی شد که Siri اولین بار راه‌اندازی شد و تاکنون هنوز به نتیجه مطلوبی نرسیده است. همانطور که دستیارانی مثل Siri ، Google Assistant ، Cortana و Alexa در حال حاضر هم وجود دارند،اما هنوز هم کمی کم‌تر از چیزی هستند که کاربران هنگام تصور نحوه کار آن‌ها فکر می‌کنند.

گفته می‌شود که استفاده از صوت برای برقراری ارتباط با یک رایانه ، باید” بسیار طبیعی‌تر ، مناسب ، و کارآمد تر ” باشد ، که درست است دستیاران صوتی فعلی ، پیشرفت یادی نسبت به گذشته داشته اند ، اما هنوز هم مسیر زیادی را باید طی کنند.

این گزارش ادامه می دهد که “جامعه صدای انتظار دارد که اپل SiriOS را برای توسعه دهندگان خود در WWDC 2020 منتشر کند که باعث می شود نوآوری و پذیرش این تکنولوژی، سریع تر شود.” .اگر اپل Siri را از iOS، iPadOS، macOS و غیره جدا کند، می تواند آنرا سریعتر توسعه دهد، اما با توجه به فعالیت های فعلی اپل ، این مساله کمی عجیب بنظر می رسد.

در حال حاضر، به نظر می‌رسد که اپل کاملاً از اتکا به SiriKit به  عنوان راهی برای دادن مسیر توسعه Siri به توسعه دهندگان راضی است (پس شاید این اتفاق ، حداقل به این زودی ها رخ ندهد!). در هر صورت همانطور که گفتیم هنوز اطلاعات زیادی در رابطه با این موضوع در دسترس نیست و برای پاسخ به سوالاتی مانند نحوه کار کرد سیری در iOS و … با وجود SiriOS باید منتظر باشیم و ببینیم چه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.