فناوری

آنر و هواوی پی 50 به زودی روند تولید را شروع خواهند کرد

مدیرعامل آنر در مصاحبه با رسانه‌های چینی توضیح داد پس از اتمام کارهای اداری فروش این برند، به‌سرعت اولین گوشی هوشمند را با مدیریت جدید به بازار عرضه خواهند کرد.

 

تا چندی پیش، آنر یکی از زیرمجموعه‌های شرکت هواوی محسوب می‌شد که البته به‌صورت برندی مستقل فعالیت می‌کرد. درواقع، سران هواوی فقط در سیاست‌های کلی آنر دخالت می‌کردند و روند تولید و عرضه‌ی محصولات زیر‌نظر مدیران برند آنر قرار داشت. بااین‌حال، اخباری منتشر شد که هواوی در حال مذاکره با شرکت چینی دیگری به نام Shenzhen Zhixin است تا برند آنر و تمام امتیازات آن را بفروشد.

بعدها مشخص شد شرکت Shenzhen Zhixin تغییراتی در مدیریت برند آنر ایجاد نخواهد کرد و حتی مدیرعامل و دیگر اعضای ارشد این برند نیز مانند قبل به فعالیت خود ادامه خواهند داد. حال طبق گزارش‌های جدید، روند مستقل‌شدن آنر از هواوی و قرار‌گرفتن در زیرمجموعه شرکت Shenzhen Zhixin به مراحل نهایی رسیده و به‌زودی محصولات جدیدی از آنر روانه‌ی بازار چین و دیگر نقاط دنیا خواهند شد.

جرج ژائو، مدیرعامل برند آنر به رسانه‌ها گفته است پس از پایان مراحل اداری فروش برند آنر به شرکت Shenzhen Zhixin، در کوتاه‌ترین زمان اولین محصول جدید این برند را عرضه خواهند کرد. درواقع، با در‌نظر‌گرفتن گفته‌های مدیرعامل آنر نیز می‌توان متوجه شد که صاحب جدید این برند سیاست‌ها و نحوه‌ی مدیریت و طراحی و عرضه‌ی محصولات به بازار را تغییری نخواهد داد.

انتظار می‌رود خانواده‌ی آنر وی ۴۰ اولین محصولاتی باشند که برند محبوب چینی به‌زودی عرضه خواهد کرد. درباره‌ی زمان عرضه گوشی‌های خانواده‌ی آنر وی ۴۰ گفته شده است ژانویه ۲۰۲۱ معرفی و با فاصله‌ی زمانی بسیار کمی راهی بازارهای جهان خواهند شد.

 

وهمچنین

 

درحالی‌که انتظار می‌رفت سیستم‌عامل هارمونی ۲ ابتدا برای محصولاتی کم‌اهمیت‌تر منتشر شود، مقام‌های شرکت چینی در نظر دارند سری هواوی پی 50 را همراه‌با هارمونی ۲ عرضه کنند.

روز گذشته، هواوی نسخه بتای سیستم‌عامل هارمونی ۲ را منتشر کرد تا علاقه‌مندان بتوانند آن را تجربه کنند. این سیستم‌عامل می‌تواند جایگزینی برای اندروید باشد و هدف اصلی هواوی از انتشار نسخه‌ی بتای آن قرار‌دادن فرصتی در‌اختیار توسعه‌دهندگان چینی است تا اپلیکیشن‌های مختلفی برایش بسازند؛ زیرا هواوی قصد دارد سال آینده‌ی میلادی اولین گوشی‌های هوشمند مبتنی‌بر سیستم‌عامل هارمونی ۲ را روانه بازار کند.

پس از مشکلاتی که به‌دلیل تحریم‌های سخت‌گیرانه‌ی دولت ترامپ برای هواوی رخ داد، محصولات شرکت چینی دسترسی به بخشی از امکانات اندروید، ازجمله پلی استور و اپلیکیشن‌های اختصاصی گوگل را از دست دادند؛ به‌همین‌دلیل، هواوی جایگزینی برای پلی استور به نام اپ گالری را معرفی کرد. بااین‌حال، سران شرکت چینی به این نتیجه رسیدند که درکنار استفاده از سیستم‌عامل اندروید برای محصولاتشان، سیستم‌عاملی بومی را توسعه دهند.

نسخه‌ی اول سیستم‌عامل هارمونی برای محصولاتی مانند لوازم خانگی و اشیای هوشمند توسعه داده شد و نسخه‌ی دوم نیز برای استفاده از تبلت و گوشی‌‌های هوشمند هواوی آماده می‌شود. انتظار می‌رفت محصولات میان‌رده یا پایین‌رده هواوی ابتدا با سیستم‌عامل هارمونی ۲ به بازار راه یابند؛ اما گزارش‌ها نشان می‌دهند سری پی ۵۰، تلفن‌های هوشمند پرچم‌دار نسل بعدی هواوی، نیز مبتنی‌بر هارمونی ۲ خواهند بود.

در‌هر‌صورت، دور‌از‌ذهن به‌نظر می‌رسد که هواوی سری پی ۵۰ را در تمامی بازارهای دنیا با سیستم‌عامل هارمونی ۲ عرضه کند و احتمالا چنین نسخه‌ای از سری جدید پرچم‌داران هواوی، تنها به بازار چین محدود خواهد بود. نکته‌ی جالب درباره‌ی سیستم‌عامل در‌حال‌توسعه‌ی هواوی امکان اجرای اپلیکیشن‌های اندروید است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.