فناوری

آنر برای عرضه ۱۰۰ میلیون گوشی در سال ۲۰۲۱ برنامه‌ریزی کرده است

براساس گزارش‌های جدید، آنر در تلاش است سال آینده‌ی میلادی، ۱۰۰ میلیون دستگاه گوشی به بازار عرضه کند. این یعنی تعداد گوشی‌های عرضه‌شده‌ی آنر در سال ۲۰۲۱ قرار است بیشتر از هواوی باشد. 

هواوی ماه گذشته‌ی میلادی مهر تأییدی بر شایعه‌ها زد و رسما اعلام کرد آنر، یکی از زیرشاخه‌های مهم‌ خود و زنجیره‌ی تأمین آن را به‌دلیل فشارهای ناشی از تحریم‌های ایالات متحده‌ی آمریکا فروخته است. آن‌طورکه به‌نظر می‌رسد، آنر اکنون به‌عنوان شرکتی مستقل اهدافی مهم برای سال ۲۰۲۱ در سر دارد.

خبرگزاری Nikkei Asia Review به‌نقل از چند تأمین‌کننده در گزارشی اختصاصی اعلام کرد آنر می‌خواهد سال آینده‌ی میلادی تقریبا ۱۰۰ میلیون دستگاه گوشی فروشد. درصورتی‌که گزارش Nikkei Asia Review صحت داشته باشد، آنر قرار است در سال ۲۰۲۱ درمقایسه‌با سال جاری میلادی ۴۰ درصد گوشی بیشتری روانه‌ی بازار کند.

نکته‌ی عجیب‌ این است که فروش ۱۰۰ میلیون دستگاه، یعنی آنر می‌خواهد گوشی‌های بیشتری از مالک قبلی خود، یعنی هواوی، به بازار عرضه کند. Nikkei Asia Review می‌گوید منابعش اعلام کرده‌اند که هواوی برای عرضه‌ی ۶۰ میلیون دستگاه گوشی در سال ۲۰۲۱ برنامه‌ریزی کرده است.

یکی از مشکلات احتمالی برای آنر، کسب مجوز از ایالات متحده‌ی آمریکا برای کار با تأمین‌کنندگان است. گزارش‌های پیشین می‌گویند تا پیش از پایان ماه جاری میلادی، تأمین‌کنندگان قرارداد تجاری با آنر به‌منظور تحویل قطعات موردنیاز این شرکت برای تولید گوشی امضا خواهند کرد. به‌علاوه در اوایل ماه جاری میلادی، کوالکام اعلام کرد مذاکرات با آنر را آغاز کرده است و گزارش اختصاصی سایت دیجی‌تایمز می‌گوید مدیاتک (MediaTek) قرار است برای گوشی‌های آنر در سال ۲۰۲۱ تراشه تأمین کند.

آنر سال‌ها است برای گوشی‌های پرچم‌دارش از تراشه‌های سری کرین ساخت های سیلیکون، بازوی تراشه‌ساز هواوی استفاده می‌کند؛ بااین‌حال، به‌دلیل تحریم‌های سخت آمریکا، هواوی از‌این‌پس نمی‌تواند تراشه‌های پرچم‌دار کرین را تولید کند. ازاین‌رو، استفاده‌ی آنر از تراشه‌ی کوالکام یا مدیاتک درصورت دریافت تأییدیه از ایالات متحده‌ی آمریکا منطقی به‌نظر می‌رسد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.